KaM Remake

Edytor Misji KaM

Kody do KaM

Newsy

"Knights and Merchants Edycja 2012" powodem próśb o wsparcie KaM Remake
(dodano: 2012-09-07, przez Lucbach)

Firma Topware, dystrybutor gry "Knights and Merchants", nie pożegnała się ostatecznie ze swoją produkcją z 2001 roku - niedawno w sklepie internetowym firmy pojawiła się "Edycja 2012" "Rycerzy i Kupców", w której znajdziemy również plik instalacyjny "KaM Remake" Kroma i Lewina. Co ciekawe, twórcy Remake'u nic o tym nie wiedzieli...

Zaskakujące posunięcie Topware wyszło na jaw przypadkiem, gdy jeden z użytkowników angielskiego forum knightsandmerchants.net zgłosił problem z instalacją patcha Service Release 3 na właśnie kupioną w oficjalnym sklepie Topware wersję gry. Szybko okazało się, że wśród plików instalacyjnych jest KaM Remake (wersja z okolic czerwca), o którym na pudełku ani w opisie nie ma żadnych informacji. Przed samą instalacją gry otrzymujemy ostrzeżenie, że "KaM Fan Remake" jest nieoficjalnym dziełem społeczności gry, a firma Topware Interactive jej nie wspiera.

- Kiedy dowiedzieliśmy się o tym, co zrobiło Topware, stwierdziliśmy że nie mają nic przeciwko naszemu projektowi, a więc i przeciwko dobrowolnemu wsparciu od innych graczy, którzy cieszą się Remakiem. Kontynuacja prac nad KaM Remake jest też w interesie Topware, bo oznacza dla nich większą sprzedaż. A my i tak nie zarobimy na tym żadnych kokosów - komentuje Lewin, jeden z twórców KaM Remake.

Od dwóch tygodni można więc udzielić dobrowolnego wsparcia finansowego dla rozwoju KaM Remake (środki mają być przeznaczone na serwery, domeny, licencje i sprzęt). Wystarczy odwiedzić oficjalną stronę projektu i po prawej stronie wybrać przycisk "donate". Przekazanie środków odbywa się przez serwis PayPal. Gorąco zachęcamy do wsparcia tego ważnego projektu - potraktujmy go jak kolejną część gry.

"Knights and Merchants" @ knights.sztab.com, ver. 3.0; Łukasz i Wojciech Bachur, 2001-2019
Kontakt | Polityka Prywatności