KaM Remake

Edytor Misji KaM

Kody do KaM

Newsy

Jest odpowiedź na petycję Fanów!
(dodano: 2009-05-16, przez Lucbach)

5 grudnia napisaliśmy do Was z prośbą o poparcie petycji do firmy Joymania, w której autor, Australijczyk Lewin, prosił o udostępnienie kodu źródłowego "Knights and Merchants", by móc kontynuować jej rozwój. Kilka tygodni temu petycja podpisana przez 368 fanów z 30 krajów (w tym 190 z Polski!) powędrowała do firmy Joymania i firmy ZuXXeZ, wydawców gry.

Odpowiedź nadeszła z firmy Joymania, a konkretnie od jednego z dwóch głównych programistów tworzących "KaM" - Petera Ohlmanna. Zgodził się udostępnić kod źródłowy pod warunkiem wcześniejszej zgody firmy ZuXXeZ. Oto, co napisał (tłumaczenie z ang.):

Witaj Lewin,
bardzo proszę, żebyś przesłał mi kopię e-maila od firmy ZuxxeZ. Udostępnię kod źródłowy gry, jeśli firma ZuXXeZ się na to zgodzi.
Zaznaczam jednak, że nie będę udzielał wsparcia i odpowiadał na jakiekolwiek pytania dotyczące tego kodu. Jest bardzo stary, nie pamiętam już nic z tego, co napisałem w nim 12 lat temu. Pamiętaj, że wykorzystanie go do jakichkolwiek celów komercyjnych jest zabronione.
Pozdrawiam, Peter Ohlmann


Zgoda z jednej strony już jest, czekamy jednak na to samo z drugiej strony. Dirk Hassinger, przedstawiciel firmy ZuXXeZ wrócił dopiero z urlopu i nie podjął jeszcze żadnej decyzji, o której poinformowałby społeczność "Knights and Merchants". Czekamy.


Podobne posty, które również mogą Cię zainteresować:

Podpisz petycję - pomóż w rozwoju gry!

Zbieranie podpisów pod petycją zakończone

Topware: "K&M to zamknięty rozdział naszej historii"

"Knights and Merchants" @ knights.sztab.com, ver. 3.0; Łukasz i Wojciech Bachur, 2001-2019
Kontakt | Polityka Prywatności