KaM Remake

Edytor Misji KaM

Kody do KaM

Newsy

K&M niedługo także w przeglądarce?
(dodano: 2011-01-11, przez Lucbach)

Niemiecki zespół programistów ostrzy zęby na przeglądarkową wersję "Knights and Merchants". Jej powstanie zapowiadają na lato 2011.

Od co najmniej kilku miesięcy mówiło się w społeczności K&M o idei stworzenia gry w wersji przeglądarkowej, na wzór choćby dobrze znanych: "Plemion", "Traviana" czy "Ogame'a". Teraz wiemy już, że słowa przeradzają się w czyny za sprawą młodego niemieckiego zespołu programistów, na którego dokonania powołał się w połowie grudnia 2010 r. niemiecki serwis knightsandmerchants.de.

Z wywiadu, którego programiści udzielili serwisowi zza naszej zachodniej granicy, dowiadujemy się, że projekt jest już w części gotowy, jednak opracowania lub dopracowania wymagają jeszcze m.in. wdrożenie grafiki w przeglądarkę oraz ostateczny kształt systemu gry, stąd planowany start latem 2011 r. Twórcy zapowiadają, że część funkcjonalności będzie płatna, aby można było utrzymać projekt. Całą grę określają jako jeden wielki multiplayer, w którym oprócz osad będą istniały obszary, na których będzie można spotykać się grając z innymi.

Projekt gry niemieckiego zespołu ma cały czas status projektu fanów. ZuxxeZ nie zajął oficjalnego stanowiska w tej sprawie, mimo apeli wysyłanych przez twórców.

Nieoficjalnie stworzeniem przeglądarkowej wersji "Knights and Merchants" jest zainteresowany również polski zespół programistów.

"Knights and Merchants" @ knights.sztab.com, ver. 3.0; Łukasz i Wojciech Bachur, 2001-2019
Kontakt | Polityka Prywatności