KaM Remake

Edytor Misji KaM

Kody do KaM

Newsy

KaM Remake, czyli nowa era gry!
(dodano: 2011-11-17, przez Lucbach)

Pozbawiona największych bugów gra wraz z edytorem map i możliwością gry z fanami z całego świata w trybie online - oto najnowsze dzieło Lewina (australijskiego fana gry) oraz Kroma (rosyjskiego fana gry). 4 października uruchomili stronę internetową, na której opublikowali remake gry do pobrania na zasadzie freeware.

Aplikacja, którą można zainstalować na już obecną w systemie wersję gry, pozwala cieszyć się nie tylko obiema znanymi już kampaniami, ale przede wszystkim grą sieciową! Mimo, że KaM Remake to dopiero wersja alpha, jej stabilność jest godna podziwu. Z tego też powodu kamremake.com przeżywa oblężenie fanów, którzy masowo pobierają grę i uczestniczą w rozgrywkach w sieci. Od kilku dni (z małymi przerwami) działa też online specjalny serwer testowy knights.sztab.com - możecie dołączyć do gry! Przetestowaliśmy możliwość organizowania na nim rozgrywek i jesteśmy pełni podziwu dla dokonań twórców - to działa! Graliśmy z fanami z Polski i Rosji (na przykład dziś Lucbach przegrał z Mateosem ;-)). Oprócz polskich serwerów pojawiają się też niemieckie, rosyjskie oraz węgierskie. Aktualna lista do obejrzenia tutaj.

W pierwszej udostępnionej wersji gry sprawnych jest 90% budynków. Nie działa jeszcze ratusz i warsztat wojenny (nie można wytwarzać balisty i katapulty). Docelowo w remake'u ma się znaleźć nowy budynek - hala targowa. Ma to być miejsce wymiany dóbr z innymi graczami. Znany jest już wygląd budynku. Jego pierwowzorem jest nigdy nieopublikowany w grze budynek "wskrzeszony" przez użytkownika Star Gazer, który uczestniczył niegdyś w tworzeniu KaM. Wśród innych braków znajdziemy też niewielkie kłopoty z cieniami budynków oraz brak komunikatów o zakończeniu rozgrywki sieciowej, kiedy została już rozstrzygnięta. Również AI nie jest jeszcze takie, jak w oryginale, choć różnicę naprawdę trudno dostrzec. Każdą grę sieciową można zapisać na wypadek, gdyby któryś z graczy utracił połączenie z innymi lub nie byłoby już czasu na dokończenie rozgrywki.

Sam edytor map jest nadal w rozwoju, ale już teraz bez kłopotu można tworzyć w nim mapy na zasadzie WYSIWYG, czyli w trybie rzeczywistym (natychmiast widzisz efekt tego, co robisz).

Remake ma oryginalną muzykę z The Shattered Kingdom. Polskiego tłumaczenia dokonał Przemysław Pietras.

"Knights and Merchants" @ knights.sztab.com, ver. 3.0; Łukasz i Wojciech Bachur, 2001-2019
Kontakt | Polityka Prywatności