KaM Remake

Edytor Misji KaM

Kody do KaM

Newsy

Knights and Merchants 2
(dodano: 2007-10-30, przez Lucbach)

Kilka dni temu informacja o edytorze misji, dziś - o możliwości pojawienia się "Knights and Merchants 2"! Doniesienia te zawdzięczamy użytkownikowi StarGazer, który pojawił się kilka tygodni temu na niemieckim forum knightsandmerchants.de. Najpierw zaskoczył wszystkich szczegółowymi danymi i unikalnymi obrazkami z wersji alpha "Knights and Merchants" z 1997 r. Teraz publicznie złożył obietnicę o stworzeniu nieoficjalnej kontynuacji gry na własną rękę, już nie w zespole Joymanii, która stworzyła kampanie TSK i TPR. Efektem końcowym ma być remake gry, w którym pojawią się nowe elementy. Twórca obiecuje, że kontynuacja będzie całkowicie darmowa.

Przy okazji The Knight, webmaster knightsandmerchants.de, dowiedział się o nigdy nie ujawnionych losach oficjalnej kontynuacji gry "Knights and Merchants". Wydawca pierwszej części - firma Joymania - poinformował, że plany wydania "Knights and Merchants 2" pojawiły się już w 1999 r. Początkowo miała to być gra w 2D, potem w 3D. Jej wygląd odstręczał jednak wydawcę i pomysł wypuszczenia na rynek kontynuacji porzucono w firmie na zawsze.

Sam StarGazer pozostaje wciąż anonimowy, ale wiadomo już na pewno, że jest to ktoś ze ścisłego zespołu Joymanii - jeden z twórców lub betatester. Obiecał ujawnić się po wydaniu nieoficjalnej wersji "Knights and Merchants 2".

"Knights and Merchants" @ knights.sztab.com, ver. 3.0; Łukasz i Wojciech Bachur, 2001-2019
Kontakt | Polityka Prywatności