KaM Remake

Edytor Misji KaM

Kody do KaM

Newsy

Topware: "K&M to zamknięty rozdział naszej historii"
(dodano: 2008-07-12, przez Lucbach)

"K&M to zamknięty rozdział naszej historii" - takie stwierdzenie otrzymaliśmy od działu prasowego firmy Topware Poland, dystrybutora gry.

Była to odpowiedź na nasz apel dotyczący dystrybucji gry w Polsce. Nie można jej już kupić w normalnej sprzedaży, co więcej - nie udostępnia jej również firma Topware ani przez sprzedaż wysyłkową, ani przez sprzedaż elektroniczną (płatność za licencję i dostęp do serwera FTP firmy). Wśród powodów nierozpowszechniania gry, pani Agnieszka Gembalska, pracownik działu prasowego, w porozumieniu z działem technicznym napisała:

Gra jest tak stara, że nie będzie stabilnie chodzić pod XP, o Viście nie wspominając. Dział supportu nawet nie chce słyszeć o wypuszczaniu takich staroci na rynek bez liftingu, bo tylko niepotrzebnie ludzie się denerwują, że gry się wieszają, że ciągle ich wywala itp., a nasi w dziale pomocy nic nie są w stanie zrobić w tym kierunku. Dlatego gierka pozostanie już jako pozycja historyczna i unikatowa.


Przykra to wiadomość dla wszystkich fanów gry, jednak nadzieja istnieje dzięki dwóm faktom: licencja na grę zakończyła się, jeśli chodzi o firmę Topware (nie znamy niestety szczegółów związanych z jej ewentualnym odkupowaniem) oraz mającym powstać nowym serwisem firmy CD Projekt pod nazwą "Good Old Games" (ang. "Stare Dobre Gry"), który ma udostępniać starsze gry, których nie chroni licencja. Jednak czy K&M nie jest chronione licencją, tego nie jesteśmy w stanie ocenić. Pytania o to do działu prasowego Topware pozostały bez odpowiedzi.

"Knights and Merchants" @ knights.sztab.com, ver. 3.0; Łukasz i Wojciech Bachur, 2001-2019
Kontakt | Polityka Prywatności