KaM Remake

Edytor Misji KaM

Kody do KaM

Newsy

Wybraliście - wygraliście! Ogłaszamy wyniki konkursu!
(dodano: 2010-01-28, przez Lucbach)

"Wybierz sobie konkurs" - pod takim tytułem zorganizowaliśmy nasz potrójny konkurs na przełomie 2009 i 2010 roku. Uczestnicy mogli wybrać sobie, w której zabawie chcą wziąć udział. Takiego zainteresowania się nie spodziewaliśmy - po raz kolejny fani "Knights and Merchants" dowiedli, że można na nich liczyć, ponieważ przysłali nam 288 zgłoszeń!

Zgodnie z regulaminem, w konkursach: "Minikomiks", "Krzyżówka", "Co je łączy?" oraz w zamkniętym konkursie dla Fanów prowadzonym przez newsletter, wyłoniliśmy 10 zwycięzców.

Konkurs "Minikomiks"

Tylko te słowa cisną się na usta: "jesteście fantastyczni"! Wasze świetne poczucie humoru mogliśmy poznać w 54 nadesłanych komiksach - wszystkie na jednym, dużym obrazku publikujemy tutaj. Burzliwa narada z Wojbachem, wymiana zdań i niezbędne kompromisy wyłoniły następujących zwycięzców:
 • 1. nagroda: grayter za komiks nr 21 na załączonym obrazku; faworyt Wojbacha, który docenił komiks za błyskotliwość i zabawną dwuznaczność przedstawionej sytuacji. Grayter dostaje od nas książkę "Krwiopijcy" Christophera Moore'a.
 • 2. nagroda: major0406 za komiks nr 26 na załączonym obrazku; to jedyny komiks, co do którego jury było jednomyślne - motyw znanego tasiemca idealnie pasował do sytuacji z "Knights and Merchants". Major0406 wygrał grę strategiczną "Emergency 4".
 • 3. nagroda: Mateusz Maciąg za komiks nr 16 na załączonym obrazku; jego Autor został doceniony za zabawne i adekwatne do czasów "Knights and Merchants" odwzorowanie mowy chłopa pracującego w winnicy. Mateuszu wysyłamy Ci grę strategiczną "Railroad Tycoon - antologia".

Bardzo serdecznie gratulujemy Zwycięzcom, ogromnie dziękujemy wszystkim Autorom komiksów - wiedzcie, że mamy pewne poczucie winy, że nie mogliśmy przyznać co najmniej 10 nagród. To z pewnością nauczka na przyszłość.

Konkurs "Krzyżówka"

Krzyżówka zawsze cieszyła się na knights.sztab.com jakimiś specjalnymi względami. Również i tym razem chętnie ją rozwiązywaliście - nadeszły 103 zgłoszenia (91 prawidłowych). Poprawne zgłoszenia zawierały takie rozwiązanie (rzędami): opornik, piernik, chłopak, kłoda, kuter oraz pionowe hasło "piekarz". Szczęśliwcy, którzy dostaną nagrody pocztą to:
 • 1. nagroda: Malwina Stopyra z Wąbrzeźna. Malwino, książka "Bohaterowie umierają" Matthew Woodringa Stovera jest Twoja!
 • 2. nagroda: Jakub Turczyn z Koszalina. Dla Jakuba przygotowaliśmy książkę "Grombelardzka legenda" Feliksa W. Kresa.
 • 3. nagroda: Hubert Wierzbowski z Mińska Mazowieckiego. Hubert będzie się cieszył grą strategiczną "Narodziny Ameryki".

Konkurs "Co je łączy?"

Miło nas zaskoczyliście - konkurs wywołał najwięcej emocji (w trakcie jego trwania otrzymaliśmy trzy e-maile o możliwości alternatywnych rozwiązań) i dostarczył najwięcej zgłoszeń (161). W internecie znaleźliśmy też apele niektórych uczestników o pomoc w rozwiązaniu zagadki. Wersja autorska, czyli ta, którą przyjęliśmy przy starcie konkursu, była następująca:
 • zestaw nr 1: GRA (gra na zwłokę, gra w bingo, grać na nerwach, grać na symulatorze, gra o wszystko)
 • zestaw nr 2: STRÓŻ (stróż nocny, Anioł Stróż, stróż strzeże porządku, wystroić się jak stróż w Boże Ciało, stróż prawa)
 • zestaw nr 3: KOŁO (błędne koło, piąte koło u wozu, młyńskie koło, fortuna kołem się toczy, koło ratunkowe)
 • zestaw nr 4: MYŚL (czarne myśli, myśl to inaczej idea, głodnemu chleb na myśli, nosić się z myślami, złote myśli)

Do myślenia dało nam jednak bardzo często powtarzające się rozwiązanie "ŚWIĘTO" dla zestawu 2. (święta noc, święty anioł, świąteczne porządki, Boże Ciało to święto, święte prawo). Ostatecznie tę wersję uznaliśmy również za poprawną.

Ogromne szczęście uśmiechnęło się w losowaniu do następujących osób:
 • 1. nagroda: Kamila Hankus z Jordanowa. Książka "Przebierańcy" Mike'a Careya jest Twoja!
 • 2. nagroda: Marek Kot z Dynowa. Marku, wysyłamy Ci grę strategiczną "Anno 1503 - Złota Edycja".
 • 3. nagroda: Aleksandra Zieleniewicz ze Sławna. Do Sławna powędruje gra akcji "Tribes: Zemsta".

Serdeczne gratulacje!

Zamknięty konkurs dla Fanów

Konkurs spod znaku "dla wytrwałych", bowiem wszystkie instrukcje co jakiś czas wysyłaliśmy newsletterem, a czas reakcji na każdą z nich nie mógł być dłuższy niż 6 dni (często krócej). Zadaniem uczestników było odnajdywanie i kompletowanie liter, które co kilka dni, pojedynczo, umieszczaliśmy w wybranych miejscach strony. Kolejno chowaliśmy je w: dziale "Fanwork" (litera "P"), newsie pt. "Konkurs z w w roli głównej rozstrzygnięty" (litera "O"), dziale "Polityka prywatności" w stopce strony (litera "S") oraz w "Encyklopedii K&M" (litera "T"). Ostatnim zadaniem po zebraniu liter było dopisanie do nich kolejnych czterech, tak by utworzyły ośmioliterowy wyraz wg wzoru: "POST????". A że można było ułożyć co najmniej trzy wyrazy w tej kombinacji ("postrzał", "postulat", "postrach", ale także "postacie" i "postępek"), uczestnicy musieli strzelać!
Do końca wytrwało pięciu dzielnych, spośród których w dziesiątkę trafiło dwóch - Tomasz Żurawik i Krzysztof Trusiewicz - podając rozwiązanie "POSTULAT"! Zwycięzcę wyłoniliśmy drogą losowania - został nim Krzysztof Trusiewicz, który wybierze sobie dowolną grę z katalogu gog.com. Gratulacje za wytrwałość, także dla pokonanych w finale: Tomka, Marcina, Emila i Adama.

Zwycięzcy otrzymają od nas wiadomości e-mail z informacją o wygranej i prośbą o uzupełnienie (bądź jedynie potwierdzenie) adresu do wysyłki. Nagrody zostaną przesłane do zwycięzców pocztą w terminie do 21 dni roboczych od daty ogłoszenia wyników (tak, jak to zostało podane w regulaminie konkursu).

Jednocześnie bardzo przepraszamy wszystkich, którzy mimo najszczerszych chęci i wielu wysiłków nie mogli - z naszej winy - wysłać do nas rozwiązania. Tak duża, niespodziewana liczba odpowiedzi spowodowała zapchanie naszych skrzynek pocztowych pod koniec konkursu. Winę bierzemy na siebie, bardzo nam przykro, przepraszamy.

Do następnego konkursu! Zostańcie z nami!

"Knights and Merchants" @ knights.sztab.com, ver. 3.0; Łukasz i Wojciech Bachur, 2001-2019
Kontakt | Polityka Prywatności