KaM Remake

Edytor Misji KaM

Kody do KaM

Newsy

Zapowiedź wrześniowej wersji Remake'u
(dodano: 2012-09-02, przez Lucbach)

Tydzień temu rozpoczęły się betatesty kolejnej odsłony KaM Remake, która oficjalnie ma być dostępna na przełomie września i października. Z najnowszych rewelacji między innymi: markery na mapie i ikona ostrzegawcza o ataku przeciwnika.

Twórcy KaM Remake przyzwyczaili nas już do dość regularnych update'ów, których nowe funkcjonalności odpowiednio wcześniej przedstawiają na nagraniach z YouTube.

W najnowszym znajdziemy między innymi nową ikonę, która na minimapie podczas rozgrywki poinformuje nas o tym, że zostaliśmy zaatakowani i pozwoli szybciej zareagować we wskazanym miejscu. W ataku natomiast ma pomóc możliwość stawiania markera (w formie proporca wbitego w ziemię), dzięki któremu nasi koledzy z drużyny zobaczą wskazane konkretne miejsce na mapie. Proporzec jest widoczny przez 8 sekund, następnie znika. Informacja o jego postawieniu zostaje też zasygnalizowana na minimapie.

Czy zdarzyło Wam się, że w ferworze walki pospiesznie otwieraliście odpowiednią zakładkę, żeby sprawdzić, do którego gracza należą widoczne oddziały? Teraz nazwę każdego gracza, który dowodzi armią widoczną na ekranie można będzie wyświetlić przytrzymując klawisz "t". Znacznie przyspieszy to orientację podczas rozgrywki.

W lobby gry sieciowej czeka na nas wygodne udogodnienie, które szczególnie przyda się teraz, kiedy dostępnych jest coraz więcej map: to możliwość ich sortowania wg nazwy, rozmiaru i liczby graczy.

Dla tych, którzy tworzą swoje mapy, edytor w KaM Remake ułatwi zadanie związane z opracowywaniem ilości złóż. Przy zasobach węgla, żelaza, złota i kamienia pojawią się konkretne liczby.

Natomiast dla miłośników rozgrywki w ramach dostępnych kampanii (a w przyszłości także tych tworzonych przez graczy) przygotowano ekran wyboru oraz opisy czytane przez lektora (poprzednio w Remake'u historie należało czytać samemu).

Twórcy wdrożą również nowy wygląd cieni oraz dymu, który zapowiadali przy poprzednim updacie, usłyszymy dwie nowe ścieżki dźwiękowe zrobione przez jednego z fanów, a chińscy i norwescy gracze zagrają w Remake w swoim własnym języku. Powtórki z rozgrywki obejrzymy natomiast w ulepszonym playerze.

"Knights and Merchants" @ knights.sztab.com, ver. 3.0; Łukasz i Wojciech Bachur, 2001-2019
Kontakt | Polityka Prywatności