Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

KaM Remake

Edytor Misji KaM

Kody do KaM





Sterowanie klawiszami
A
Komenda dla twoich oddziałw - "atakuj". Kursor zamienia się w pięść z nożem, musisz wybrać wtedy cel ataku, oddziały ruszą tam automatycznie. Możesz anulować komendę, klikając pe lewej stronie ekranu "Anuluj". Znacznie prostrzym sposobem jest kliknięcie prawym klawiszem myszy na wrogi oddział.
D
Komenda dla twoich oddziałw - "Idź". Kursor zamienia się w rękę wskazującą palcem, musisz wybrać wtedy miejsce, gdzie ma się przemieścić oddział, ktry ruszy w wybrane miejsce automatycznie. Możesz anulować komendę, klikając po lewej stronie ekranu "anuluj". Znacznie prostszym sposobem jest kliknięcie prawym klawiszem myszy na miejsce, gdzie chcesz przemieścić swj oddział. Jeżeli usłyszysz dźwięk, a Twe oddziały nie ruszą się z miejsca, oznacza, iż wybrałeś teren poza ich zasięgiem lub teren jeszcze nieodkryty.
H
Komenda dla twoich oddziałw - "Stop". Oddział przerywa marsz (lub bieg) i zatrzymuje się automatycznie. Na myszce nie ma odpowiednika tej komendy, można jedynie kliknąć ikonę w menu oddziałw lub po prostu zmienić kierunek ich marszu.
L
Komenda dla twoich oddziałw - "Połączenie". Kursor zmienia się w symbol "podawanych rąk". Musisz teraz wybrać oddział, z jakim się ma jednostka czy grupa jednostek połączyć. Jeżeli symbol "podawanych rąk" będzie przekreślony, oznacza to, że nie można złączyć danych oddziałw. Jeżeli zaakceptujesz złączenie oddziałw, przegrupują się automatycznie. Możesz anulować komendę, klikając pe lewej stronie ekranu "anuluj". Odpowiednikiem komendy na ekranie jest kliknięcie odpowiedniej ikony w menu rycerza.
1
Klikając ten przycisk na klawiaturze, otwierasz menu budowania. Możesz z niego wyjść, klikając na ekranie strzałkę w grę lub klikając prawym klawiszem na ekran gry.
2
Klikając ten przycisk na klawiaturze, otwierasz menu dzielenia towarw. Możesz z niego wyjść, klikając na ekranie strzałkę w grę.
3
Klikając ten przycisk na klawiaturze, otwierasz menu statystyk. Możesz z niego wyjść, klikając na ekranie strzałkę w grę.
4
Klikając ten przycisk na klawiaturze, otwierasz menu opcji. Możesz z niego wyjść, klikając na ekranie strzałkę w grę.
Alt+F4
Wyłącza całkowicie grę i powraca do Windowsa. Uwaga, wszelkie rzeczy niezapisane podczas rozgrywki zostaną utracone!
Q
W menu głwnym TPR działa tak samo, jak kliknięcie odnośnika "wyjdź z gry".
P
"Pauza", działa tylko w drugiej części gry - KAM TPR. Ponowne wcinięcie klawisza odblokowywuje pauzę.
F8
Pięciokrotne przyspieszenie w grze, przydaje się podczas nudnawych początkw, gdzie trzeba budować same budynki, a nie mamy oddziałw. Działa tylko w TPR.
← ↑ → ↓
Strzałki przesuwają ekran w lewo, prawo, grę, dł... Znacznie wygodniej przesuwa się ekran gry za pomocą klawiatury. Przy włączonym przyspieszeniu, przesuwanie ekranu w rżne kierunki jest spowolnione, więc zaleca się wyłączenie wtedy przyspieszenia. Ten sam efekt można osiągnąć, przesuwając kursor na krawędź ekranu, jednakże nie wiadomo nigdy, z jaką siłą się to zrobi - ekran może gwałtownie minąć cel naszego przesuwania. Dlatego też łatwiej jest na klawiaturze.

Dział opracował Khelben.
"Knights and Merchants" @ knights.sztab.com, ver. 3.0; ukasz i Wojciech Bachur, 2001-2019
Kontakt | Polityka Prywatnoci